تبلیغات
.: مسجد حجت بن الحسن (عج) دزفول :. - تاریخچه وهابیت
 
.: مسجد حجت بن الحسن (عج) دزفول :.
به یاد شهدای قرآنی دزفول
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مهدی سقای ژیان
پنجشنبه 28 بهمن 1389 :: نویسنده : سید حسام الدین نبوی

فرقه وهابیت چگونه شکل گرفت؟

تاسیس فرقه وهابیت

جواب: یکى از فرقه هایى که در مقابل اکثر مسلمین قرار گرفته، فرقه اى موسوم به «وهابیت» است. این فرقه منسوب به مؤسّس آن، محمّد بن عبدالوهاب بن سلیمان نجدى است. او کسى است که با ادّعاى احیاى توحید و سلفى گرى، همان عقاید و افکار ابن تیمیه را در شبه جزیره عربستان پیاده کرده و آل سعود نیز مجرى افکار آن ها گشت. این فرقه از قرن دوازده تا کنون بر جاى مانده است.

محمّد بن عبدالوهاب در سال 1111 هـ .ق متولد شد و در سال 1206 هـ .ق از دنیا رفت. دوران کودکى را در شهر خود «عیینه» در حجاز و به ویژه نجد سپرى کرد. بعد از مدتى وارد حوزه علمیه حنبلى شد و نزد علماى «عیینه» به فراگیرى علوم پرداخت. براى تکمیل دروس خود، وارد مدینه منوّره شد. بعد از آن شروع به مسافرت به کشورهاى اسلامى نمود; چهار سال در بصره و پنج سال در بغداد اقامت نمود. و به ایران نیز مسافرت کرد; در کردستان یک سال و در همدان دو سال ماند. آن گاه سفرى به اصفهان و قم نمود و بعد از فراگیرى فلسفه و تصوّف، به کشور خود، حجاز بازگشت. بعد از هشت ماه که در خانه خود اعتکاف نموده بود، بیرون آمد و فعالیّت خود را آغاز نمود.

او با پدرش به شهر «حریمله» هجرت کرد، و تا وفات پدر در آنجا ماند; پدر او در حالى وفات کرد که از او راضى نبود.

از آنجا که محمّد بن عبدالوهاب، عقاید خرافى خود که بر خلاف عامه مسلمانان بود و از عقاید ابن تیمیه سرچشمه مى گرفت را منتشر مى ساخت، مسلمانان قصد کشتن او را کردند و او براى نجات جان خود به شهر «عیینه» فرار کرد.

امیر شهر عیینه، عثمان بن معمر، به او قول یارى داد تا بتواند افکار و عقایدش را در جزیرة العرب منتشر سازد. و براى تأکید این میثاق، خواهرش جوهره را به نکاح او درآورد. لکن این میثاق و ازدواج دوام نیاورد. به همین دلیل از ترس این که امیر او را ترور کند به «درعیه» شهر مسیلمه کذاب، فرار کرد.

در زمانى که وى در «عیینه» بود با کمک امیر شهر، درصدد اجراى عقاید و افکار خود برآمد و قبر زید بن خطّاب را خراب نمود و این امر منجرّ به فتنه و آشوب شد. در «درعیه» نیز با محمّد بن سعود ـ جد آل سعود ـ که امیر آن شهر بود، ملاقات کرد. و محمّد بن سعود به او قول یارى داد تا  در عوض، او نیز حکومتش را تأیید نماید.

محمّد بن سعود نیز به جهت تأیید این میثاق، یکى از دختران خود را به نکاح او درآورد. اوّلین کار او این بود که حکم به کفر و شرک و ترور امیر «عیینه» داد و سپس آل سعود را براى حمله به «عیینه» تشویق کرد. در اثر آن حمله، مردم زیادى کشته شدند، و خانه هایشان غارت و به نوامیس شان هم تجاوز شد. این گونه بود که وهابیان حرکت انحرافى خود را با شعار نصرت و یارى توحید و محاربه با بدعت و شرک شروع کردند.

محمّد بن عبدالوهاب به اتهام اینکه مسلمانان متوسل به پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) مى شوند و بر قبور اولیاى خود گنبد و بارگاه مى سازند و به قصد زیارت قبور سفر مى کنند و از اولیا طلب شفاعت مى کنند و...  همه مسلمانان را، بدون استثنا، تکفیر مى نمود.

پس از پیروزى بر «عیینه» به سرزمین هاى دیگر لشکرکشى کرده و به بهانه گسترش توحید و نفى «بدعت»، «شرک» و مظاهر آن، از میان مسلمین به سرزمین نجد و اطراف آن; یعنى یمن و حجاز و نواحى سوریه و عراق، حمله ور شدند، و هر شهرى که عقاید آنان را قبول نمى کرد غارت کرده و افرادش را به خاک و خون مى کشیدند.

پس از ورود به قریه «فصول» از حوالى أحسا و عرضه کردن عقاید خود، مردم با آنان بیعت نکردند، در نتیجه سیصد نفر از مردان قریه را کشته، اموال و ثروت آنان را به غارت بردند.

وهابیان با این افکار خشن، باعث ایجاد اختلاف و تشتّت و درگیرى میان مسلمین شدند و دشمنان اسلام را خشنود نمودند. تا جایى که «لورد کورزون» در مدح وهابیت مى گوید: «این عالى ترین و پربهاترین دینى است که براى مردم به ارمغان آورده شده است».

با این که محمّد بن عبدالوهاب از دنیا رفته است ولى مستشرقین و استعمارگران دائماً درصدد دفاع از افکار او هستند، تا جایى که مستشرق یهودى «جولد تسهیر» او را «پیامبر حجاز» خوانده و مردم را به متابعت از افکار او تحریک مى نماید.

نكات مهم برای عزیزان بمب گذار و مجاهدین وهابی(طنز) :

1 . سعی كنید از انواع بمب های قوی كه از سوی برادران موساد و سیا ارسال می شود استفاده نمایید .

2. بمب ها را تا می توانید بیشتر به خودتان ببندید با اینكار شما می توانید انسان ها و مسلمانان بیشتری را قتل عام نمایید

3 . قبل از انفجار از خودتان فیلم بگیرید تا دیگران بدانند اسلام دین خوبی است تا می توانید اقوام و مذاهب دیگر را فحش باران نمایید و آن ها را به فرستاندن به سوی جهنم تهدید كنید با اینكار شما اسلام را به دیگران معرفی خواهید كرد و همه اسلام شناس خواهند شد و در مورد اسلام همه نظر های خوبی خواهند داد .

4. اگر شما مولوی شدید و از عربستان حقوق های میلیاردی برایتان روانه شد خودتان بروید در روستاها جوانان را انتخاب كنید وخرشان كنید تا بیایند جهاد كنند لازم به ذكر است سعی كنید جوانانی كه بی سواد هستند و یا بعضا بیكارند و دنبال شرند را انتخاب نمایید .

5 . به ازای هر بمب گذار هزار دلار آمریكا از طریق بانكهای سویس به حسابتان واریز خواهد شد پس تا می توانید بیشتر بمب گذار جذب كنید راستی یادتان نرود از استاندارد گلدكوئست استفاده كنید روش هایی كه این گلد كوئست ارائه داده است بهترین روش برای جذب بمب گذار است .

6 . آیه های قرآن یادتان نرود در هنگام فیلمبرداری خواندن آیه های منتخب واجب است در ضمن ذكر الله اكبر و لا اله الا الله به با حال شدن فیلم بسیار كمك می كند .

7 . در هنگام فیلمبرداری تا می توانید شیعه را فحش باران كنید البته سعی كنید نگویید شیعه چون كلمه زیبایی است بلكه بگویید رافضی اینطوری بهتر است تا افكار مردم را بهتر بتوانید در مورد آنها مشوش نمایید .

8 . یادتان باشد بنا بر گفته عبدالله بن جبرئین ، بن باز ، بن براك و الحوالی از علمای وهابی عربستان خطر شیعه از یهود و مسیحی بیشتر است پس سعی كنید برای نقاط انفجار مناطق شیعیان را انتخاب كنید .

9 . برای اینكه به بهشت برین قرین شوید بهتر است شیعیان را قتل عام كنید چرا كه كشتن شیعه بیگناه از دشمن و یهودی و مسیحی مسلح و متجاوز و اشغالگر ثواب بیشتری دارد

10 . برای آن كه آمار مقتولین و كشته شده ها بالا برود بهترین پیشنهاد این است كه مساجد ، حسینیه ها و بازارهای خرید را انتخاب كنید همانطوری مجاهدین وهابی زرقاوی در بازار حله و شهرك صدر فقط با یك بمب 150 زن و بچه را كه در بازار مشغول خرید برای نهار خود بودند به هوا فرستاند .

11 . در ایام عزاداری شهادت نوه پیامبر (ص) امام حسین (ع) بدست یزید (قابل توجه بچه های سپاه صحابه و لشگر جهنگوی و تازگی ها طالب های مقیم هرات ) بهترین فرصت برای شماست فقط یك عدد سلاح ارسالی از اسرائیل و آمریكا كه همیشه در دستان شماست  می توانید صدها نفر را به هوا بفرستید .

12 . اگر هیچكدام از اینها را نتوانستید انجام دهید هیچ نگران نباشید سیا و موساد روش های جدیدی را ارائه كرده اند كه مجاهدین وهابی به بهترین وجه آموزش این دوره ها را گذرانده اند و آن این است كه در جادهها كمین كنید وقتی اتوبوسی حامل 50 یا 70 نفر كارگر و زن و بچه را دیدید جلوی آنها را بگیرید و كارگران را به جرم كارگری برای این دولت مزدور و زن ها و بچه ها را به جرم زندگی در این كشور كه دولت مزدور دارد را تیرباران و یا سرشان را ببرید .

13 . بریدن سر شیعه ثواب هفتاد حوری در بهشت دارد وقتی با یك شیعه مواجه شدید فورا سر او را ببرید و اگر دیدید فرد مذكور شیعه بودن خود را انكار می كند از او به زور شكنجه اعتراف بگیرید و باز هم اگر معترف نشد بكشیدش چون یحتمل از روش تقیه استفاده می كند .

14 . سعی كنید از افكار سید قطب استفاده نكنید بلكه از روش های وهابی گری ابن تیمیه ای استفاده نمایید .

15 . از عملیات های خود فیلمبرداری نمایید سپس به آدرس عربستان یا اسرائیل پست كنید تا كارهای میكس و مونتاژ روی آن انجام شود و به سایت های اینترنتی ارسال شود .

16 . بعد از هر عملیات فورا در سایت ها و وبلاگ ها این خبر را منتشر كنید اگر عملیات شما با كشته شدن 150 زن و كودك و كارگر بود حتما یادتان نرود آخر بیانیه جمله والله أكبر وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ وَلَكِنَّ الْمُنَافِقِینَ لا یَعْلَمُونَ را ذكر كنید تا همه بفهمند شما به خاطر حفظ دین اسلام این 150 بیگناه  مسلمان را به قتل رسانده اید .

17 . با توجه به گستردگی امكانات مالی و تجهیزاتی شما كه از سوی اسرائیل و عربستان برایتان ارسال می گردد فیلم های خود را با فرمت MPG در سایت ها قرار دهید

 دعای وهابیون:

خداوند نفت را در عربستان بركت دهد تا پول ها و سود های آن نه برای مردم فقیر و گرسنه بلكه به حساب بانك های سوئیس در وجه مفتی های وهابی و برادران مجاهد مسلمان كش ورایز گردد .

خداوند سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان و صلاح البندر سرمایه دار سعودی و ملك عبدالله دیكتاتور عربستان و ملك عبدالله دیكتاتور اردن و مبارك را نگهدارد تا مجاهدین وهابی بتوانند به راحتی فعالیت كنند .

خداوند سیا و موساد را حفظ كند تا اساس مجاهدین وهابی تكانی نخورد

خداوند بوش را نگهدارد كه باعث شد مجاهدین وهابی خودی نشان دهند و به خوبی معروف شوند

 

 

نوع مطلب : دین و اندیشه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 4 اسفند 1396 05:23 ق.ظ
این مقاله به بازدیدکنندگان اینترنتی برای تنظیم صفحه وب جدید یا حتی یک وبلاگ از ابتدا تا انتها کمک خواهد کرد.
دوشنبه 13 آذر 1396 06:21 ب.ظ
سلام، بخش خوب آن در مورد چاپ رسانه، ما همه
درک رسانه ها یک منبع عالی داده است.
سه شنبه 7 آذر 1396 06:46 ب.ظ
من مطمئن نیستم که چرا این وبسایت بارگیری بسیار کندی برای من دارد.

آیا هر کس دیگری دارای این مشکل است یا مشکل من در پایان من است؟

بعدا بررسی خواهم کرد و ببینید آیا مشکل هنوز وجود دارد.
جمعه 3 آذر 1396 04:42 ب.ظ
فقط می خواهم بگویم که مقاله شما شگفت آور است.
روشنایی در انتشار شما بسیار خوب است و می توانم فرض کنم شما درباره این موضوع آگاه هستید.
خب با اجازه شما اجازه دارم فید RSS شما را بگیرم
به روز رسانی با نزدیک شدن به پست یکی از شما متشکرم
میلیون نفر و لطفا کار لذت بخش را ادامه دهید
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:16 ب.ظ
وبلاگ خوب اینجاست! همچنین سایت شما بسیار سریع بارگذاری می شود! چه میزبان
داری استفاده می کنی؟ آیا می توانم پیوند وابسته به میزبان خود را دریافت کنم؟
من آرزو می کنم که سایت شما به سرعت به محض ورود به سایت شما بارگیری شود
سه شنبه 9 آبان 1396 07:01 ب.ظ
پس از بررسی تعداد انگشت شماری از مقالات در وب سایت خود، من واقعا از نوشتن یک وبلاگ خود قدردانی می کنم.
من به عنوان یک مورد علاقه آن را به لیست نشانه های صفحه وب خود ذخیره کردم و در آینده نزدیک بررسی خواهم کرد.
نگاهی به وب سایت من بیاورید و به من اطلاع دهید که چگونه شما
احساس کن
سه شنبه 9 آبان 1396 04:57 ب.ظ
روش شما برای توصیف همه چیز در این نوشتار واقعا است
خوب، همه می توانند بدون مشکل آن را بدانند، بسیار سپاسگزارم.
دوشنبه 8 آبان 1396 10:34 ب.ظ
امروز من با بچه هایم به ساحل رفتم. من یک پوسته دریا پیدا کردم و به دختر 4 سالهام دادم و گفتم: اگر میتوانی گوش کنی، اقیانوس را بشنو. » او پوسته را به گوش او گذاشت
و فریاد زد. یک خرچ خرچنگ در داخل وجود دارد
و آن گوش او را زد. او هرگز نمیخواهد برگردد!

LoL من می دانم که این موضوع به طور کامل خاموش است، اما من مجبور شدم به کسی بگویم!
یکشنبه 30 مهر 1396 07:11 ب.ظ
پست عالی من به طور مداوم این وبلاگ را چک کرده ام و من هستم
تحت تاثیر قرار! اطلاعات بسیار مفید به طور خاص در قسمت بسته بندی
:) من چنین اطلاعات زیادی را اداره می کنم. من به دنبال این اطلاعات خاص برای خیلی زیاد بودم
مدت زمان طولانی. با تشکر و موفق باشید
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:53 ق.ظ
من دقیقا مطمئن نیستم اما این سایت برای من بسیار کند است.
آیا هر کس دیگری دارای این مشکل است یا
این موضوع در پایان من است؟ بعدا بررسی خواهم کرد و خواهم دید
مشکل هنوز وجود دارد.
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:27 ق.ظ
چرا مردم هنوز برای خواندن روزنامه ها استفاده می کنند
زمانی که در این جهان تکنولوژیکی همه چیز در دسترس است
در شبکه؟
دوشنبه 20 شهریور 1396 10:56 ق.ظ
سلام، هر بار که من برای چک کردن پست های وب در اینجا در اوایل روز تعطیل، به دلیل اینکه من لذت می بردم
برای کسب اطلاعات بیشتر و بیشتر.
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:52 ق.ظ
در این زمان به نظر می رسد Expression Engine پلت فرم وبلاگ مورد نظر است
در حال حاضر موجود است (از آنچه خوانده ام) آیا این چیزی است که شما در وبلاگ خود استفاده می کنید؟
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:18 ق.ظ
قدردانی از زمان و تلاش شما را در وب سایت خود و اطلاعات عمیق ارائه می دهد.

خوب است که هر روز یکبار یک وبلاگ بیاورید که اینطور نیست
اطلاعات مشابه اطلاعات ناخواسته. خواندن بزرگ من نجات دادم
سایت شما و من از جمله خوراک RSS شما به Google من است
حساب.
دوشنبه 20 شهریور 1396 01:09 ق.ظ
فقط می خواهم بگویم مقاله شما شگفت انگیز است. روشنایی در پست شما
فقط کافی است و می توانم فرض کنم شما یک متخصص در این موضوع هستید.
خوب با اجازه شما اجازه می دهم که خوراک خود را ربودن بگذارید تا با پست نزدیک به روزرسانی شود.
با تشکر از شما 1000000 و لطفا ادامه لذت ببرید
کار
چهارشنبه 1 شهریور 1396 03:43 ب.ظ
Good day! This is kind of off topic but I need some advice
from an established blog. Is it very hard to set up your own blog?

I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start.
Do you have any points or suggestions? Appreciate it
جمعه 20 مرداد 1396 11:31 ب.ظ
A person essentially assist to make seriously articles I might state.
This is the very first time I frequented your website page and up to now?
I surprised with the analysis you made to create this particular publish incredible.
Magnificent process!
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:29 ب.ظ
Wonderful beat ! I wish to apprentice whilst you amend your web site, how could i
subscribe for a blog web site? The account aided me a appropriate deal.
I were tiny bit familiar of this your broadcast
offered vibrant clear concept
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 02:08 ق.ظ
you're really a excellent webmaster. The site loading
speed is amazing. It seems that you're doing any unique trick.
Furthermore, The contents are masterwork. you've done a fantastic process in this matter!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:52 ب.ظ
I'd like to find out more? I'd like to find out some additional information.
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:49 ب.ظ
Hi there! This post couldn't be written any better!
Looking through this article reminds me of my previous roommate!
He always kept preaching about this. I will forward this information to him.
Pretty sure he's going to have a good read. Many thanks for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :